מה זה קבלן רשום 100 ג1 ומה ניתן לעשות איתו?

הקדמה

רשם הקבלנים מאפשר לקבלנים לקבל עשרות רישיונות לקבלנים שרוצים לעבוד כחוק. אלא שאחד הרישיונות הפופולריים והנפוצים ביותר שהרבה מאוד קבלנים חפצים לקבל הוא רישיון 100 ג1 .

מדובר ברישיון בעף הבנייה שזה ענף ראשי ולמעשה רישיון זה כולל בתוכו גם את כל הענפים המשניים כגון ענף השיפוצים, פיתוח חצרות, בניית שלדים וכדומה.

קבלן שיש את הרישיון 100 ג1 יכול לצבע עבודות הנדסה בנאיות עד לסכום של כ 4.3 מיליון ₪ לכל פרויקט. במהלך השנים אם הקבלן עומד בתנאים של רשם הקבלנים אזי אותו הקבלן יכול להגדיל את הסיווג שלו בהדרגה עד שהוא מגיע לרישיון 100 ג5 שמשמעותו שהקבלן יכול לבצע עבודות הנדסה בנאיות בהיקפים כספים בלתי מוגבלים.

למי  שייך הרישיון 100 ג1?

קבלן שרוצה להגיש את הבקשה לקבלת רישיון בענף 100 ג1 יכול לעשות זאת במספר אפשרויות אשר בכל אחד מאפשרויות אלה הרישיון יהיה שייך לגוף שונה וצריך לשים לכך לב  .

האפשרות הראשונה היא שהקבלן יגיש את הבקשה לקבלת רישיון 100 ג1 באמצעות עוסק מורשה שלו .מה שאומר שהרישיון שייך לקבל באופן אישי.

האפשרות השנייה היא להגיש את הבקשה לקבלת רישיון 100 ג1 על באמצעות חברה. באופן כזה למעשה הרישיון שייך לחברה.

האפשריות השלישית היא שהקבלן יגיש את הבקשה לקבת רישיון 100 ג1 באמצעות שותפות . כלומר שיש 2 שותפים אות יותר שמגישים בקשה לקבלת רישיון. באפשרות זו הרישיון שייך לשותפות בלבד ואין הרישיון שייך לאף אחד מהשותפים.

השאלה איזה אפשרות יבחר הקבלן תלויה בהרבה מאוד שיקולים גם משפטיים וגם כלכליים. כלומר ישנם מצבים שבהם חברה , שהיא ישות משפטית נפרדת, תהיה האפשרות המועדפת יותר כי היא יכולה לחסוך במיסים . או למשל במידה ואדם רוצה לשמור על עצמו מבחינה משפטית הוא יקים חברה ואז אם יגישו תביעה זו תהיה כנגד החברה ולא כנגד בעלי המניות שלה .

על בסיס מה מקבל הקבלן את הרישיון?

כאשר הקבלן רוצה להגיש את הבקשה לקבלת רישיון 100 ג1 יש 2 אפשרויות עיקריות כיצד לקבל את הרישיון .

האפשרות הראשונה שהקבלן הוא מהנדס או הנדסאי או מנהל עבודה והוא עומד בקריטריונים של רשם הקבלנים ואז הרישיון מתבסס על הכישורים שלו.

האפשרות השנייה היא שהקבלן הוא לא מהנדס או הנדסאי ולא מנהל עבודה ועל כך הוא צריך להעסיק 2 בעלי כישורים שהם מהנדסים או הנדסאים או מנהלי עבודה ועל  הבסיס שלהם לקבל את הרישיון. אותם שני בעלי כישורים צריכים להיות שכירים בחברה וכל עוד הם עובדים בחברה הקבלן יהיה זכאי לקבל את הרישיון שלו וברגע שאחד מהם מפסיקים לעבוד בחברה אז הקבל צריך למצוא להם מחליף או שקשם הקבלנים יפסיק את הרישיון 100 ג1 של הקבלן.

לסיכום

רישיון 100 ג1 הוא אחד הרישיונות המפוצים ביותר וקבלנים רבים רוצים להשיג אותו . רישיון זה מעניק את האפשרות לבצע עבודות הנדסה בנאיות בהקיף של 4.3 מיליון ₪ ובסופו של דבר להתקדם עד לקבלת רישיון 100 ג5 שיכול לבצע עבודות בהיקף בלתי מוגבל.

רישיון 100 ג1

צרו קשר עם עורך דין תומר סופר

יש לכם שאלה בנושא רישום קבלנים או בנושא העלאת סיווג לקבלנים, היתרים לעובדים פלסטינים או כל ייצוג מול רשם קבלנים אתם מוזמנים לפנות למשרדו של עורך דין תומר סופר בטלפון 077-4564770 . אתם מוזמנים לקרוא את המאמרים הרבים המופיעים באתר כדי לדעת כיצד לפעול בעניין שלכם.

אתם מוזמנים להיכנס לפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב או האינסטגרם או הלינקדין ולקרוא חומרים רלוונטיים.

השאירו תגובה

צרו קשר

תמיד לרשותכם

צוות המומחים של חברת "קבלן רשום" עובדים בכל הארץ ומגיעים עד בית העסק וכוללים עורכי דין, מהנדסים ויועצים עסקיים, אשר מצליחים להתמודד עם כל מקרה מסובך שמגיע אליהם ומשיגים את התוצאה הרצויה עבור הקבלן.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן