ענפים ראשיים וענפי משנה ברשם הקבלנים – מה זה אומר ?

כידוע בפנקס הקבלנים נמצאים רשימת הקבלנים הרשומים במדינת ישראל המורשים לבצע עבודות הנדסה בנאיות על פי חוק. זאת על פי הענף המקצועי שבו הקבלנים רשומים וגם בהתאם לסוג שקבוע עבורם.

קבלן חייב ברישום אם הוא מבקש לבצע עבודות הנדסה בנאיות כאשר אותם עבודות הם בהיקף נדרש על פי חוק (הקבלנים שמבצעים עבודות שלד בהקיף כל שהוא). במידה והקבלן מבצע עבודה שהיא בהיקף גבוה יותר הוא עובר על החוק והוא צפוי לעונשים לסנקציות מצד רשם הקבלנים.

העבודות שמותרות לקבלנים על פי חוק

החוק לרישום קבלנים קובע כי עבודות הנדסה בנאיות החורגות בהיקפן הכספי או במהותן המקצועית מן התחום שנקבע בתקנות חייבות להתבצע רק בידי קבלן הרשום בפנקס הקבלנים, אשר קיבל רישיון מאת הרשם.

לפיכך, קבלן המבצע עבודות בענף ראשי בהיקף כספי של יותר מ-90,471 ₪ לעבודה או קבלן מבצע עבודות בענף משנה בהיקף כספי של יותר מ-47,255 ₪ חייבים להיות רשומים בפנקס הקבלנים.

ענפים ברשם הקבלנים
ענפים ראשיים וענפים משניים אצל רשם הקבלנים

ענפים ורמות של רישיון הקבלן רשום

הענף שהקבלן רשום בו למעשה מגדיר את סוגי העבודות שאותם הקבלן יכול לעשות ולבצע כאשר אותם עבודות כוללות רשימת של עבודות הבנייה והתשתיות, כשהן מחולקות לקבוצות של ענפים ראשיים ולתת ענפים שהם הענפי משנה.

לדוגמה ענף ראשי 100 כולל עבודות הבנייה ובתוך ענף ראשי זה נמצאים גם את ענפי המשנה, למשל 131 העוסק בשיפוצים .

אם קבלן רשום לענף ראשי ברור שהוא יכול לעשות את העובדות הכלולות בענפי המשנה של אותו ענף ראשי.

אפשר להבחין כי הענפים מתחלקים ל-3 קבוצות סיווג שהם א' עד ג', ובכל קבוצת סיווג יש 5 רמות, כאשר סוג זה מעיד על ההיקף הכספי או הכמותי בעבודות שהקבלן יכול לבצע.

לדוגמא, קבלן שיפוצים (שמוגדר כענף משנה 131) יהיה תחת קבוצת סיווג א’, אם הוא אכן בעל סוג 1, ואז הוא יכול לעשות עבודות שיפוצים בהקיף כספי כפי שמוגדר על ידי רשם הקבלנים.

מצד שני קבלן שרשום שהוא בעל סוג 5 יכול לבצע עבודות בהיקף לא מוגבל בענף המקצועי שהו רשום בו.

האפשרות להעלות סיווג על ידי הקבלן רשום

אם קבלן נרשם בפנקס הקבלנים בפעם הראשונה הוא, יסווג בסוג 1, ולאחר שנה הוא יכול להגיש בקשה להעלאה של סוג גבוה יותר, אם הוא עומד בתנאים הרלוונטיים על פי חוק ובעיקר אם הוא מבצע עבודות בסכום של 70 אחוזים מהמותר לו על פי הרישיון שלו .

במידה ויש לכם שאלות בנושא רישום קבלנים אתם מוזמנים לכתוב לנו או ליצור איתנו קשר מספר טלפון 077-4045-250

לרשימת הנושאים שמשרדנו מייצג בהם לקוחות אתם מוזמנים ללחוץ כאן

 

השאירו תגובה

צרו קשר

תמיד לרשותכם

צוות המומחים של חברת "קבלן רשום" עובדים בכל הארץ ומגיעים עד בית העסק וכוללים עורכי דין, מהנדסים ויועצים עסקיים, אשר מצליחים להתמודד עם כל מקרה מסובך שמגיע אליהם ומשיגים את התוצאה הרצויה עבור הקבלן.

מאמרים אחרונים

קבלת רישיון 100 ג'

הדרכים לקבל רישיון 100 ג'

הקדמה גם לאחר הגשת מאות בקשות לרשם הקבלנים וייצוג אינספור קבלנים הבנתי שיש בלבול עצום כיצד ניתן לקבל רישיון קבלן רשום מרשם הקבלנים כמו רישיון

קרא עוד

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן